Labai dažnai įvairios dizaino studijos įrodinėja, kad verslininkai skiria per mažai dėmesio ir pinigų logotipų kūrimui. Įvedus šią frazę paieškos sistemoje, pirmosiose vietose greičiausiai ir rasite straipsnius, koks svarbus logotipas įmonės sėkmei, kaip sudėtinga jį sukurti ir kokia didelė profesionaliai sukurto logotipo kaina. Tačiau paanalizavus logotipo kūrimo procesą, bei vaidmenį įmonės veikloje, galima suabejoti daugeliu šių teiginių.
Mėnesio archyvas: 2013 m. spalio mėn.
Elektroninės parduotuvės ir Lietuvos rinka
Nors visai neseniai elektroninės parduotuvės daugeliui žmonių kėlė nuostabą, šiandien jos virsta įprasta apsipirkimo vieta. Šiose parduotuvėse lankytojai gali įsigyti beveik visas pageidaujamas prekes ar paslaugas. Atlikti pasauliniai tyrimai patvirtina, kad didžioji dalis pirkėjų pripažįsta elektroninių parduotuvių naudą. Apsipirkimas internetu Lietuvoje kasmet auga, todėl elektroninės prekybos rinka sparčiai plečiasi. Net ir įprasti prekybos centrai steigia elektronines parduotuves, kad klientai, prieš nuspręsdami įsigyti vieną ar kitą prekę, galėtų sužinoti visą aktualią informaciją arba palyginti prekes tarpusavyje.
Šiandien didžioji dalis stambių verslininkų nebeįsivaizduoja prekybos be elektroninių parduotuvių. Elektroninės parduotuvės vertinamos jau vien dėl to, kad klientai sutaupo daug laiko (jiems niekur nereikia vykti), apsipirkti galima bet kur, kur yra interneto ryšis, ir bet kuriuo paros metu. Be to, paprastai elektroninės parduotuvės siūlo mažesnes kainas, nes internetu prekiaujantiems verslininkams nereikia mokėti nuomos mokesčio už patalpas, nereikia išlaikyti darbuotojų. Internetu klientai gali įsigyti ir tokių gaminių, kurių jų gyvenamoje vietovėje nėra. Populiariausiose elektroninėse parduotuvėse parduodami drabužiai, avalynė, namų ūkio prekės, bilietai į įvairius renginius. Negalima užmiršti, kad internetinė prekyba vis dar gana nauja niša, todėl sėkmės gali susilaukti ir kitokios specializacijos elektroninės parduotuvės – svarbu kad jos būtų gerai įgyvendintos.
Antivirusinės programos – situacija dabar ir ateities prognozės
Nuolatos tobulėjantys kompiuterių virusai jau kelis dešimtmečius kelia grėsmę kompiuteriniams įrenginiams. Nors pirmasis virusas „Brain“ buvo sukurtas tik 1986 metais, tačiau šiandien, praėjus vos trisdešimtmečiui, turime apie 200 tūkstančių virusų, žaibiškai plintančių internetu. Virusų sukeliama žala skirtinga: vieni tiesiog eikvoja kompiuterio resursus, kiti sugadina (arba išvis sunaikina) kompiuteryje saugomą informaciją, treti siekia pavogti asmeninius mūsų duomenis. Kiekvieną mėnesį sukuriama apie tūkstantį naujų virusų, todėl naivu tikėtis, kad kompiuteris be antivirusinės programos išliks saugus – geriau kenkėjų atakai pasiruošti iš anksto.
Labiausiai vertinamos antivirusinės programos yra mokamos, tačiau vis labiau tobulėja ir nemokama programinė įranga. Be to, specialistai tikina, kad vienos pačios geriausios antivirusinės programos nėra, kadangi tiek mokamos, tiek nemokamos programos atlieka labai panašias funkcijas.